Aktivity

Naše školka je výjimečná řadou aktivit, které jsou dostupné všem dětem bez rozdílu věku. 

Náš den zahrnuje ranní tvoření a následně jednu z těchto aktivit a pobyt venku. Odpoledne pak v případě příznivého počasí jsou též děti venku. 

 

Aktivity: 

LOGOHRÁTKY:

Do každé pobočky chodí pravidelně 1x za 14 dní logopedka. Cvičí s dětmi mluvidla, dech, pohyblivost jazyka a sleduje řečový vývoj dětí, také s dětmi cvičí rytmická a psychomotorická cvičení . Doporučuje rodičům cviky a pokud shledá vadu řeči vede individuální lekce jednotlivců. 

CANISTERAPIE:

Každý měsíc navštěvuje školku canisterapeutický pes. Lekce jsou vedeny zkušenou lektorkou. Cílem je posílit vztah zvířete a dítěte. Děti se učí, jak správně ke psovi přistupovat, jak se k němu chovat, jak psa krmit atd.

Connie

PROGRAM SCIENCE:

Tento věděcký program je do programu školky zařazen 1x za 14 dní. Umožňuje dětem nahlédnout zábavnou formou do světa kolem nás netradičním pohledem. Děti se tak na tento okamžik stanou malými vědci. Vychazíme vždy z fyzikálních, chemických a přírodních zákonů. Příklady z činností: Zkoumáme tání ledu, růst kvasnic, magtetismus...

Received_10206088492676269

KERAMIKA:

Pravidelně 1x za 14 dní ve školce probíhá keramika. Tato činnost posiluje jemnou a hrubou motoriku, koordinaci. 

BOSÉ NOŽKY: 

Cvičení na nožní klenbu 1x za 14 dní. Máme pochodové chodníčky, cviky na prstíky, motoriku a posílení svalů chodidla.

JÓGA:

1x za 14 dní cvičíme dětskou jogů. Cvičení vhodné na soustředění, posílení svalů, ohebnosti. 

HRA FLÉTNU:

Vedeme děti k hře na flétnu. Tuto činnost zařazujeme hlavně kvůli správnému dýchání a zvětšování kapacity plic. 

 Img_2088

GYMBALL: 

Novinkou pro rok 2018/19 jsou gymbally. Balanční cvičení na míčích. Posiluje posturální svaly, zvyšuje fyzickou kondici. 

VAŘENÍ:

Jedna z nejoblíbenějších činností ve školce je vaření. Vaříme např. štrůdl, perník či pečeme chleba. Tato aktivita je 1x za 14 dní.

DĚTSKÉ FITNESS:

Máme k dispozici ve školkách tyto cvičící stroje- 2x rotoped, běhací pás, chodící trenažér. Děti si zábavnou formou trénují vytrvalost a posilují svalové skupiny.

Fb_img_1456059571868

https://www.youtube.com/watch?v=1Gq-8hPQkFE

ANGLIČTINA:

1x za 14 dní máme anglický kroužek, činnost seznamuje děti s cizím jazykem. Naučí se základní slovíčka, barvy, písničky atd. 

DENTÁLNÍ HYGIENICKÁ PREVENCE:

Pravidelně děti navštěvuje dentální hygienistka, která učí děti hravou a zábavnou formou správné technice čištění zubů, péči o ústní dutinu, prevenci kazivosti a správné výživě zubů. 

VÝUKA POMOCÍ KULIFERDY:

Děti se ve školce každý den vzdělávají pomocí uceleného konceptu " Kuliferda a Kuliferdík" od nakladatelství Raabe. Každé dítě má svoje pracovní sešity. Děti pracují se sešity celý školní rok. Rodiče tak v průběhu mohou vidět progres dítěte v jednotlivých oblastech.

Dsc_3101


PÉČE O ZVÍŘATA:

V každé školce jsou k dispozici dětem králíci a obří šneci oblovky. O tyto zvířata se denně děti starají, čistí jim klec a krmí. Tato péče má velmi pozitivní vliv na pozdější vztah nejen ke zvířatům, ale i kladný vztah o jejich péči. Posiluje smysl pro zodpovědnost.

PŘEDNÁŠKY:

Během roku jsouve školce připravené odborné přednášky. (například- doktorská přednáška, Policejní přednáška, myslivecká přednáška...)

 

Ostatní aktivity: 

PROJEKT CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM:

Naše školka je zapojena do celonárodního projektu: "Celé Česko čte dětem". Dbáme na čtení dětem, ale snažíme se vnést tuto činnost do rodin a podpořit děti i rodiče

 

TÉMATICKÝ DEN:

Tyto dny korespondují s tradicemi nebo měsíčním programem. Jsou pro děti nejen zpestřením programu, ale také si mohou spoustu věcí vyzkoušet a zažít na vlastní kůži. (Tříkralový pochod, Jarmark, Doktorský den, Vesmírný den...)

Received_1278005635549641

ŠKOLKOVÁ NOC:

Ve školce pravidelně připravujeme jednu z nejoblíbenějších akcí- školková noc. Děti mohou ve školce přespat pá-so. Tato noc má vždy nějaké ústřední téma. (Mimoňská noc)

Received_1114812998552090

VÝLETY:

Každý měsíc chodíme na výlet. (Divadlo,Mořský svět, Zoo, planetárium...) 

Img_2016-02-21_11-55-26

ŠKOLKA V PŘÍRODĚ:

Od minulého roku jezdíme na školku v přírodě do objektu Konrádov v CHKO Kokořínsko. Školka v přírodě je skvělou aktivitou pro všehny děti. Děti osamostatnění zvládají mnohdy lépe než jejich rodiče:-) příroda kolem nabízí nespočet aktivit. Školka v přírodě má vždy "téma" a vše se odehrává kolem tohoto tématu- "Indiáni" , " Halloween" atd. 

Napište nám

Jméno:
Email:
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel dvanáct a pět 
Zpráva:
Odesláním formuláře prohlašuji, že beru na vědomí zpracování osobních údajů (Informační povinnost vůči objednateli v souladu s Nařízením Evropského parlamentu a Rady 2016/679 o ochraně fyzických osob).